Novinky v iOS 17: Na jaké nové systémové vychytávky od Applu se můžete těšit!

Velmi pravděpodobně už v polovině září uvede Apple novou verzi svého operačního systému iOS s pořadovým číslem 17. Registrovaní nedočkavci mohou systém otestovat o něco dříve v betaverzi, i ostatní uživatelé se s ním však už brzy seznámí.

novinky-ios

Nový pohotovostní režim, vylepšené sdílení obsahu, nastavení oddělených profilů v prohlížeči Safari a jednoduché přepínání mezi nimi, ještě efektivnější automatické opravy textů a spousta dalších skvělých funkcí… Podzimní iOS 17 do iPhonů přinese celou řadu větších i drobnějších vylepšení. Na co dalšího se můžete těšit a jaké funkce jsou podle nás ty nejzajímavější?

Které telefony se dočkají aktualizace na iOS 17?

Ačkoliv Apple aktualizuje své telefony oproti konkurenčním výrobcům v průběhu několika let (většinou 6 až 8 let), některé starší iPhony už se této aktualizace nedočkají. iOS 17 půjde nainstalovat podle posledních informací do iPhonů SE druhé a další generace, iPhonů XR, XS, XS Max, 11, 12 a 13. Získají jej také iPhony 14 a všechny novější modely.

Není však zatím úplně jasné, zda především starší telefony budou podporovat kompletně všechny funkce. iPhony 8, iPhony X a předchozí generace už by měly být z této aktualizace vyřazeny a nadále tak poběží nejvýše na iOSu 16.

Jak telefon aktualizovat na iOS 17?

Aktualizace probíhá jako obvykle: v Nastavení systému si přes položku Obecné otevřete část Aktualizace softwaru, kde vám telefon nabídne iOS 17 ke stažení hned, jakmile bude pro vaše zařízení k dispozici; nastavit si můžete také automatické aktualizace.

Novinky v iOSu 17 letem světem

Ačkoliv úprav a vylepšení bude v systému celá řada, zmíníme alespoň ty nejzajímavější:

  • První verze aplikace Deník (Journal), která vám pomůže přehledně uchovat vzpomínky na důležité okamžiky,
  • vylepšené interaktivní widgety domovské obrazovky,
  • rozšířené možnosti vizuálního vyhledávání také z fotek i videí,
  • barevné plakáty kontaktů, přes které si sami nastavíte, co volaný uvidí,
  • přepisy zvukových zpráv do textů,
  • vytváření nálepek z vlastních fotek,
  • nová funkce NameDrop, kterou snadno nasdílíte kontaktní informace přes AirDrop mezi iPhony nebo iPhonem a Apple Watch a spousta dalšího.

Jako velice zajímavý se jeví také nový pohotovostní režim (Standby), při kterém vám iPhone zobrazí čas, nejrůznější widgety i další užitečné informace a můžete si jej přizpůsobit svým potřebám. Za zmínku stojí i několik aktualizací, které samy o sobě nerozšiřují funkce telefonu, avšak dále zlepšují bezpečnost aplikací i samotného zařízení. Je vidět, že Apple bere bezpečnost celého systému opravdu vážně a hbitě reaguje na nové hrozby, což rozhodně představuje krok správným směrem.

Apple své fanoušky překvapuje s každou další velkou systémovou aktualizací. I iOS 17 má co nabídnout a hlavně – do vašich zařízení přijde už brzy!

×