Starší iPhone: Vyplatí se do něj investovat nebo jsou to vyhozené peníze?

Stojí za to koupit starší iPhone místo aktuální vlajkové lodi? Jaké jsou největší výhody pořízení zánovního telefonu od Applu? Přečtěte si v tomto článku.

Starší modely telefonů výrobce Apple

Uvažujete o nákupu staršího iPhonu a stále váháte, zda taková investice dává vůbec smysl? Přečtěte si, v jakých případech vám použitý iPhone ještě výborně poslouží a na co si při jeho nákupu dát pozor.

Apple uvádí nové iPhony do prodeje každoročně a na svá zařízení běžně poskytuje podporu 5–6 let. Při takto rychlém inovačním cyklu spousta milovníků značky logicky uvažuje, zda se nevyplatí spíš poohlédnout po iPhonu starší generace než platit vysokou částku za nejnovější model. Kdy dává tato úvaha smysl?

Kdy bez obav investovat do použitého iPhonu?

Slovní spojení „použitý iPhone“ může znamenat celou řadu věcí a pokrývat mnoho generací tohoto legendárního telefonu. Investici do jiného než nejnovějšího modelu iPhonu určitě zvažte, chcete-li ušetřit peníze a přitom získat špičkový telefon s dlouhou životností. Starší generace iPhonů skvěle poslouží například k propojení s Apple Watch či s Macbookem; díky tomu naplno využijete potenciál všech těchto zařízení. Také pokud hledáte spolehlivý telefon hlavně na posílání zpráv, volání, focení a jiné základní funkce, můžete s klidem sáhnout po starším iPhonu.

iPhony ztrácí na své hodnotě pomaleji než jiné smartphony. Při šetrném zacházení často vydrží výrazně déle než po dobu běžné záruční lhůty. Skvěle se tak hodí i jako telefon pro děti. Když jej váš potomek poškodí nebo ztratí, nepřijdete o tolik peněz, jako kdybyste mu pořídili nejnovější mobil.

Potřebujete-li využívat především základní funkce telefonu, poohlédněte se například po modelech iPhone 7, iPhone 8 či cenově výhodných iPhonech SE. Pokud toužíte po telefonu s většími možnostmi, zajímavějším displejem nebo kvalitnějším fotoaparátem, zvažte při výběru iPhone 11, 12 či 13 s jejich zajímavými variantami Pro, Pro Max či Mini. I tyto novější iPhony stále pořídíte za zajímavé ceny.

Na co si dát pozor při nákupu použitého iPhonu?

Abyste za své peníze dostali opravdu kvalitní, byť starší telefon, nakupujte z ověřeného zdroje. Vyhněte se nejrůznějším prodejcům v internetových bazarech. Ti se mohou zbavovat například kradeného zboží a na použitý telefon vám neposkytnou žádnou záruku.

Nezískáte ani moc informací ohledně kondice baterie iPhonu. Při nákupu jinde než v ověřeném obchodě vás tak může čekat nemilé překvapení v podobě další nutné investice do nové baterie, čímž se vám použitý iPhone ještě prodraží.

I starší iPhony mají na trhu mobilních telefonů své místo. Díky léty prověřené spolehlivosti, dlouhé životnosti, vysoké odolnosti zařízení i stabilitě systému jsou stále žádaným zbožím, a to nejen z důvodů úspor oproti nákupu nejnovější vlajkové lodi od Applu.

 

×