Kondice baterie

Baterie jsou v každém iPhone, iPadu, iPodu, Apple Watchu a MacBooku a umožňují dělat vše možné na všech možných místech. Přečti si o své baterii více, ať ji můžeš naplno využívat po celou dobu její životnosti.

Jak jsou na tom námi prodávané iPhony?

Všechna použitá zařízení prodáváme vždy s baterií, která podporuje maximální možný výkon zařízení. Kondice baterie zobrazená v telefonu je orientační údaj počítaný softwarem telefonu, který ukazuje stav baterie oproti nové, původní baterii. Apple udává, že pro maximální výkon zařízení by kondice baterie měla ukazovat alespoň 80 %.

Použitý telefon zakoupený u nás bude mít vždy kondici baterie mezi 80-100%, aby stále podporovala plný výkon zařízení a aby na telefonu nebyly znát žádné známky zpomalení či rychlejšího vybíjení. U našich zařízení, především u stavů A/A-/AB, je kondice baterie z převážné většiny okolo 90 %, ale přesná kapacita je vždy individuální a může se lišit kus od kusu. Vždy je potřeba brát v potaz, že telefony mají původní originální baterie a tak kondice u starších a menších zařízení tedy může být i okolo 85%.

Vzhledem k tomu, že na skladě disponujeme stovkami iPhonů, nelze tento údaj předem sdělovat. Na baterii, jakož i na jiné komponenty telefonu se vztahuje záruka, takže v případě vadné baterie, ji lze v rámci reklamace bezplatně vyměnit.

baterky

Je zobrazená kapacita skutečná kapacita?

Kondice baterie, kterou Vám software zobrazuje v nastavení, je vždy pouze orientační a nejedná se o přesný technický stav baterie. Profesionální Apple technici mají programy, které kondici baterie umí změřit přesně a každý telefon, který pouštíme do prodeje, prochází řádným testováním včetně kontroly baterie. Takže pokud se Vám dostane do rukou telefon s 85% kondicí baterie, tak nezoufejte, protože baterie u nás byla pečlivě zkontrolována a ověřili jsme, že se nachází ve stavu, kdy podporuje maximální výkon zařízení. Žádného rapidně rychlého vybíjení se bát nemusíte.

 

Fáze rychlého nabíjení pro pohodlnost, fáze pomalého nabíjení pro životnost

Lithium-iontové baterie Apple využívají rychlé nabíjení k dosažení 80 % své kapacity a poté se přepnou na pomalejší, udržovací nabíjení. Doba, za kterou dosáhnou 80 % kapacity, závisí na nastavení a na nabíjeném zařízení. Po dosažení 80 % kapacity může software nabíjení omezit, pokud dojde k překročení doporučených teplot baterie. Tento kombinovaný proces umožňuje nejenom zrychlit nabíjení, ale zároveň prodlužuje životnost baterie.

Baterie Apple můžeš nabíjet kdykoli. Není nutné je před dobíjením zcela vybít, pracují totiž v nabíjecích cyklech. K jednomu úplnému nabíjecímu cyklu dojde, když využiješ (vybiješ) množství energie, které se rovná 100% kapacity baterie – ne však nutně na jedno nabití. Jeden den například můžeš využít 75% kapacity baterie a přes noc ji plně dobít. Když druhý den využiješ 25 % kapacity, vybilo se celkem 100 % – dva dny tak dají dohromady jeden nabíjecí cyklus.

Jeden cyklus může trvat i několik dní. Kapacita všech baterií se po určitém počtu vybití snižuje. V případě lithium-iontových baterií dochází po každém kompletním nabíjecím cyklu k mírnému snížení kapacity. Lithium-iontové baterie Apple jsou konstruovány tak, aby si i po mnoha nabíjecích cyklech udržely nejméně 80 % původní kapacity. Přesný počet cyklů závisí na typu produktu.

 

Všeobecné tipy pro lepší výkon baterie

  • Aktualizuj software na nejnovější verzi iOS/WatchOS/MacOS

Aktualizace softwaru Apple často obsahují vyspělé technologie pro úsporu energie. Proto je důležité vždy v zařízení používat nejnovější verze iOS, macOS nebo watchOS.

  • Vyhýbej se extrémním teplotám prostředí!

Tvé zařízení je konstruováno tak, aby dobře fungovalo v širokém rozsahu teplot. Optimální teplotní rozmezí je 16 až 22°C. Je obzvláště důležité nevystavovat zařízení teplotám vyšším než 35°C. Mohlo by dojít k trvalému snížení kapacity baterie. To znamená, že po nabití již baterie nevydrží napájet zařízení tak dlouho. Nabíjení při vysokých teplotách prostředí ji může poškodit ještě více.

  • Některé kryty je při nabíjení nutné sundat

V některých typech pouzder může zařízení při nabíjení generovat nadměrné teplo, které může mít vliv na kapacitu baterie. Pokud si všimneš, že je zařízení při nabíjení horké, nejprve ho vyndej z pouzdra. U modelů Apple Watch Edition odklop kryt magnetického nabíjecího pouzdra.

 

> VYBRAT IPHONE <

×